Nová hala


Parametry haly jsou vysoce nad rámec všech hal v naší oblasti.

Treninková plocha zde je dlouhá 65metrů, široká 25metrů. Je tedy o hodně větší, než plocha hal, ve kterých pořádají halové závody ty nejlepší areály ve středočeské oblasti. Povrch splňuje ty nejpřísnější požadavky. Podloží je z hutněného kameniva, na kterém jsou do pískového lože usazeny specielní pružné rohože s kalíšky pro zadržení vody, která z nich následně vzlíná do finální vrstvy. Ta je tvořena směsí speciálního písku, ústřižků textilie a "ochlupených" vláken, které specielně pro tento účel vyrábí textilka v německém Bobingenu.

Bezpečná je i konstrukce "lambríny" umístěné nad základem z betonu a obrubníků do výšky 135 cm

Boční stěny haly jsou z prodyšného materiálu "scrimlenu" který umožňuje prostup světla a proudění vzduchu, "rozbíjí" ale vítr a zadržuje kapky vody a sněhu. V hale je tedy neustále ideální klima, stěny se nepotí a dýchání koní i jezdců je zdravé, pocení je minimální.

I tyto stěny lze ale pro letní vedra "vyrolovat" tak, že se proudění vzduchu ještě zvýší a hala je tedy použitelná celoročně. Teplota je tu o 10 - 12stupňů nižší, než venku.

Udržování kvality povrchu v hale je oproti venkovním prostorám neporovnatelně snazší a v budoucnu bude díky instalaci vnitřního zavlažovacího systému rozprašovačů ještě daleko jednodušší než nyní, kdy probíhá kropením cisternou.

Neposledním faktorem, který se v mělnické hale povedl, je kvalita osvětlení. Použití speciálních LED svítidel v režimu devíti okruhů dle toho, co se v hale děje, umožňuje maximální energetickou úsporu. Při plném nasvícení je vše vidět jako by svítilo slunce, trenér necítí únavu očí ani při mnoha hodinách strávených treninkem uvnitř haly.

Ve výčtu mimořádností právě dokončené haly nesmíme zapomenout na to, že veškerá srážková voda je z ní svedena do reservoáru a bude používána pro celý areál, čímž odpadnou dlouhé cesty pro vodu s cisternou.

Závěr roku 2020 byl tedy pro Jezdecký klub Mělník obrovským happy - endem po čtrnáctiletém úsilí. Tolik dlouhých let totiž uplynulo od chvíle, kdy se plocha bývalé jízdárny začala na mnoha místech propadat a vedení klubu horečně řešilo co s touto plochou dál. "Vytěžování" zkušeností jiných provozovatelů areálů jak s povrchy venkovními, tak s halami, podávání desítek žádostí o dotace a granty, projektová příprava, stavební řízení, prodlužování stavebního povolení. Vše se již zdálo marné a beznadějné a sen o nějakém vyřešení se pomalu rozplýval.

Souběh stavby obchvatu města, který klubu odebere plochu opracoviště a úspěchu při podávání žádosti o investiční dotaci MŠMT, následná podpora zastupitelů města a podnikatelů však přece jen skončila splněním snu.

Všichni současní mělničtí jezdci by rádi touto cestou poděkovali všem, kteří se jakýmkoli způsobem o realizaci stavby zasloužili. Děkovat ale zcela jistě budou ještě mnoho a mnoho let všechny generace jezdců, kteří přijdou po nich.

S ohledem na současnou situaci nelze plánovat nějaké slavnostní otevření haly pro širokou veřejnost, nicméně každý, kdo by se chtěl přijít podívat je srdečně zván.

Prohlédnout pár fotografií, které Vám halu přiblíží, si můžete na tomto odkazu.
Použijte heslo: "jkmelnik"

 
 .
Úvod Akce Přihlášky (návod) Zkoušky základního výcviku Propozice Výsledky Obsazenost haly Prodej koní Služby Kontakty

Pocitadlo
Registrovat
Zapomenuté heslo?
JK Mělník nabízí koně různé výkonnosti k prodeji. Pro více informací klikněte nebo volejte 777 234 448.